9.7.17 מתכנסת קבוצת מאסטר מיינד למאמנים ומטפלים עם ג’ניפר פוני. כל שבועיים  |  29.6.17 מפגש מבוא ללא תשלום לקורס יחודי בנושא ימון למימוש זכויות רפואיות  |  10.7.17 פותח עופר מלמד סדנה מעשית "ליצור תפנית בניהול הזמן שלך, שיוביל ליותר חיבור ללב בעשייה ובעסקים"  |  06.17 הזדמנות חד פעמית: קורס N.L.P ב-67% הנחה מטעם מכללת תוצאות  |  29.6.17 אמנות השיווק והמכירות 2017 מבית מנטור אופיס עם עם גיל פרץ, ערן שטרן, לירון מור, אסף הנעמן הלל ודוד וטין  |  20.7.17 מכללת תוצאות פותח קורס מאמנים ב 70% הנחה!!  |  MY MOMENT - מתנות מקסימות שלא תמצא באף מקום אחר, ללכת עם החלומות שלכם  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם עופר מלמד  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם ליאור צורף  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם מתי סידס  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם חגית ביליה  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם קרן ליבוביץ  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם שרון כהן  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם בוגרי יוצאים לחיים בתוכניתה טוויסט בעלילה  |  האזינו לראיון מעורר השראה שערכה ענת קלו לברון עם רותם כרמי בתוכניתה טוויסט בעלילה  |  סוף סוף ניתן להזמין את המגזין השנתי המודפס של הקואצלטר לשנת 2015  |  מגזין קואצ’לטר למאמנים ההרשמה בעיצומה! כתבות, ראיונות ואינפורמציה  |    |  ביירון קייטי בראיון בלעדי למגזין קואצ’לטר הכנס עכשיו  |  מחפש/ת מאמן אישי? נשמח להתאים מאמן עבורך!  |  
אירועים מיוחדים באימון >>

הצטרף לתפוצת קואצ'לטר
דוא"ל *
שם
משפחה
טלפון


שתף בפייסבוק
 

מסע של שחרור עם ברנדון בייס / ענת קלו לברון* תודה להדס קאן ומעין בן ציון שעזרו בכתיבת הכתבה. 
 

כשברנדון בייס הבינה שיש לה גידול ענקי בבטן היא התביישה בעצמה. עד אותו יום היא חשבה שהיא אישה מודעת, שחיה חיים מלאים מתוך בריאות, עבודה עצמית ומודעות. במשך שנים העבירה סדנאות למודעות עצמית, היתה תלמידתו של דיפק צ'ופרה ועבדה עם אנתוני רובינס. מבחינתה, היא חיה את החיים האידאליים, אכלה אוכל צמחוני, מדטה כל יום, חשבה שהנישואים שלה נפלאים, חיה ולימדה אחרים איך לחיות חיים בריאים ונכונים והרגשתה הכללית היתה הרגשה של שיא. עד שהגיע הגידול, שהיווה עבורה סוג של תעודת עניות והוכחה לכך שכל פועלה הוא הונאה. מתוך המקום שלא רצה לגלות את האמת על מצבה הבריאותי, היא התעלמה מהבטן הגדלה, לבשה שמלות רחבות והמשיכה בפועלה. "יום אחד, תוך כדי מדיטציה, הבנתי שאני כנראה מאוד מאוד חולה. הייתי כל כך גאה שלא הצלחתי להביא את עצמי אפילו להתקשר לרופאה, אז הלכתי לקנות ספר." בסופו של דבר היא הצליחה להביא את עצמה לרופאה, שסיפרה לה שיש לה גידול בגודל של כדור סל בתוך הבטן, ושצריך לנתח אותה באופן מיידי. למרות ההלם והזעזוע היא הצליחה להתחבר למקום ממנו הגיעה, המקום המאמין בריפוי הגוף על ידי הנפש, וביקשה מהרופאה שתתן לה חודש, כדי שתצליח בכוחות עצמה למגר את הגידול מגופה.  

כל זה היה בשנת 1992. מאז כתבה בייס את הספר "המסע", המושתת על המסע הפרטי שלה ותפקידו לעזור לאחרים לעבור מסע כזה משל עצמם ולהביא את עצמם לריפוי ושחרור, גם אם אינם חולים, או שאולי לפני שהם הופכים חולים. הספר תורגם ל-20 שפות והוא נמכר בעשרות מדינות. ארבעים וארבעה שבועות בשנה היא מטיילת ומעבירה סדנאות ברחבי העולם. עבורה זה היעוד שלה: "אני מרגישה מבורכת. קיבלתי מתנה מאלוהים. זו לא העבודה שלי, נתנו לי את זה כדי שאני אתן את זה לאנושות."  

לפני כחודש בקרה בייס בארץ ובעוד מספר חודשים תבקר פה שוב, לשמחתי ניתנה לי ההזדמנות לשוחח איתה ולשמוע אישה מלאת חיות אנרגיה ואהבה.  

על מה מושתת המסע?

"המסע מושתת על כך שהגוף זוכר מה שאנחנו כבר שכחנו. קיימים בגופנו תאים, שבתוכם עצורים זכרונות אשר חוסמים אותם, ובמקומות בהם קיימים תאים חסומים מתפתחות מחלות. באנו לעולם כיהלום נקי ונוצץ, לצערנו תוך כדי החיים, האור הנוצץ מתחיל להתכסות, בכל פעם זו אינטראקציה אחרת שגורמת לחסימה ולהיסגרות, ובכל שנה יש עוד שכבה, וכך נוצרות שכבות על שכבות של היסגרות, והאור הולך ומתעמעם. אנחנו משתדלים לכסות ההיסגרות והשכבות בפוליש, במראה מושלם, ואם אנחנו בני מזל, החיים נותנים לנו צלצול השכמה בצורה של גירושין, מחלה או תאונה ומכאן יתחיל המסע. ריפוי ברמת התא נבחן ואושר גם מדעית. קיימים מחקרים המראים כי המוח שלנו מייצר הורמונים המגיבים לרגשות חיוביים ושליליים. רגש שלילי, ובמיוחד רגש שלא נחווה במלואו, נתקע ונשאר בגוף. כאשר התחלתי את המסע ידעתי שחלק ממנו יהיה להיכנס לתאים החסומים, לגלות מה שמור בהם, לשחרר את הזכרון החוסם ולתת לו לצאת.  

איך מגיעים לאותם רגשות וזכרונות עצורים?

התהליך מתחיל ממדיטציה, שבה מרפים ומרחיבים את התודעה, נכנסים למצב של ערות לרגשות חבויים ששנים לא נתנו להם להיות, כאשר איננו נבהלים מהם ולא מנסים להזיז אותם, אלא מקשיבים להם ונותנים להם להיות. כל רגש שפוגשים הוא רגש לגיטימי. אין רגש נכון או לא נכון, אין שיפוט, יש קבלה והכלה. יש רגשות שקיימים בנו ואנו מפחדים לפגוש אותם. במסע אנו פוגשים את הרגשות הלא נעימים שלא הרשינו לעצמנו לפגוש הרבה זמן. פוגשים אותם כמו שהם, בלי ניסיון להזיז, לשנות או להדחיק אותם, להיפך- אנו נותנים להם להיות במלוא עוצמתם ואחרי שפגשנו את הרגש הקשה הראשון, נעבור לרובד הבא ונפגוש עוד רגש וניתן גם לו להיות. כאשר אנו מרפים ומרפים ומרפים, אנו פוגשים שכבות שונות של רגשות, עד שאנו מגיעים למקור. אחרי סערת הרגשות, בתוך המקור אנו חווים חוויה של חזרה הביתה, חוויה של שלווה, של שקט. מהמקום הזה אנו מתחילים לעלות בחזרה אל כל שכבות הרגש שפגשנו, ובכל שלב אנו עוצרים ובודקים מה יש למקור לומר לכל אחד ואחד מהרגשות הללו. מה יש לו לומר לעצב שפגשנו, לשנאה שפגשנו, לקנאה שפגשנו, המקור/האור אומר לכעס משהו אחר ממה שהקורבן אומר לו.  

ככל שהאדם יותר מעמיק ויותר משחרר, הוא מגיע למקור אחר. אין פה המקור הנכון. ברגע שאנחנו בערות, אנחנו יותר בבריאות וכוח החיים שבנו יכול לפעול.  

ומה מאפשרת עצם ההגעה לאור/ למקור?

המסע הוא תהליך של חיבור לכוח החיים שבתוכנו, אותו כוח שנמצא בטבע, הכוח שמרפא פצעים, מגדל ציפורניים, ומצמיח פרחים. אף אחד לא מפעיל אותו, הוא פשוט שם, כמו קסם, ללא שליטה. יש דברים בטבע שהריפוי קורה בהם אוטומאטית ורק אנחנו, בני האדם, מסבכים את הדברים הפשוטים. ככל שהאדם יותר מחובר לכוח הזה שבתוכו, הוא יהיה יותר בבריאות. כאשר אנחנו נמצאים במקום של המהות, יש אפשרות לכוח הריפוי לעבוד. ככל שהאדם רחוק מלהיות בתוך המקור, ככל שהוא רחוק והסביבה שלו רחוקה, האפשרות שהכוח הזה יפעל קטנה. אנו יכולים רק לייצר את המרחב, לתת לכוח לפעול בתוכנו, ואז אנחנו יותר בבריאות פיזית ונפשית, אנו ממצים יותר את הפוטנציאל שלנו.  

כאשר אנו מקלפים שכבה אחר שכבה של היסגרות ונפתחים ברבדים עמוקים יותר, אנו מגיעים למקור של הנפש שלנו, וזו הארה. כשאנו נפתחים למקום הזה, שחיפשנו כל חיינו, אנו מחליטים להיות אמיתיים, ואחרי כל השכבות הללו שעברנו אנו מגיעים לאהבה ולשלום. יש משהו בעומקים שצריך להשתחרר. המסע הוא על היפתחות ונוכחות. ככל שנפתחים רחב יותר, נותנים לחסד לזרום ביתר קלות. הגוף הוא ברומטר של הנשמה המסע מאפשר לנו להגיע לשורש של מה שעוצר אותנו, לנקות אותו ולחוות את הפוטנציאל של השמחה, האהבה והאינטליגנציה שנמצא בכולנו. המסע מאפשר גישה למקור של הפוטנציאל אליו כולנו רוצים להגיע.  

בעצם אנחנו כבר לא עוסקים בריפוי אלא במיצוי הפוטנציאל ?

שני הדברים מזינים זה את זה. באוסטרליה הכניסו את המסע לבתי ספר והתוצאות המתקבלות הן נפלאות; ילדים משפרים את הציונים שלהם ומגיעים לתוצאות הרבה יותר טובות. במספר בתי חולים הכניסו את המסע כחלק מהטיפול במחלקת הטראומה. מחקרים הראו שאדם שעבר תאונת דרכים פרט לטראומה הפיזית הוא חווה רגשות עזים של פחד וכעס. אם הוא לא יעבור את המסע הרגשי, החוויה הקשה שעבר תינעל בתאים ולא תאפשר להבראה שלו להגיע למיצוי מלוא הפוטנציאל שלה. כשהמטופלים שעברו תאונת דרכים נכנסים לאזור שבו התאים נחסמו, עוברים דרך הרבדים של הכאב והפחד ונותנים להם לעצמם להיות נוכחים ולהוציא את הרגשות הללו בדרך אל המקור והשלום, זהו מקום ממנו הגוף יכול להחלים הרבה יותר מהר. במהלך התהליך נוצר ניקיון ברמה של התא הפיזי. הניקוי הרגשי יוצר ניקוי תודעתי, והניקוי התודעתי נותן את הריפוי התאי.  

פרט למפגש עם הרגשות יש עוד צעד בדרך לשחרור?

חלק חשוב מהשחרור היא הסליחה. בדרך כלל, במהלך התהליך, יעלו תמונות וסיטואציות בהן חווינו את הרגש בו פגשנו. לאותו רגש קשורים גם אנשים נוספים: יתכן שאנשים עליהם כעסנו, אנשים שהתנהגותם פגעה בנו. במהלך התהליך, ולאחר שהגענו למקור ולאור, בדרך חזרה, במפגש המחודש עם הרגשות מתוך הפרספקטיבה המוארת, נעצור באותם רבדים בהם פגשנו אנשים, נזמין אותם לשבת איתנו מסביב למדורה, יתכן שנזמין עוד אנשים אחרים, שאנו רוצים שיהיו נוכחים וישמעו את מה שיש לנו לומר, ואז נאמר את כל מה שיש לנו לומר להם בנושא זה ולאחר מכן נסלח להם ונשחרר את הרגשות שהיו לנו כלפיהם.  

האם את בעצמך עושה את המסע?

בוודאי, אחת לשבוע. מה שאני אוהבת בתהליך הזה הוא שבמקום ללכת למאסטרים, אנחנו מצליחים לגלות את המאסטר שבתוכנו, לא זה שנמצא ברמה של התודעה, אלא בשלב קדום יותר. אנחנו נפתחים לאינטליגנציה ילדותית. קיים בי יותר מנושא אחד בו אני רוצה לטפל. אני אהיה סטודנטית עד שאמות ואמשיך לחקור וללמוד. תהליך כזה הוא מתנה לתת לעצמנו, וחשוב לעושת אותו לפני שהדברים קורים, לפני שצלצול ההשכמה מגיע.  


גרסה להדפסה
חזרה למעלה
שתף בפייסבוק

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות. הקלק כאן להוספת תגובה